VocKap - www.vockap.cz
G*apeels - www.gapeels.cz
Voxtet - www.voxtet.cz
Bigband Polná - http://bigband.polna.czKe stažení: tisková verze plakátu ve formátu PDF - A3, A4

Pozvánka

V Třešti se v sobotu 11. srpna 2007 na zahradě Schmupeterova domu (sídlo třeštské pobočky Muzea Vysočiny a Turistického informačního centra) uskuteční vokální minifestival pořádaný JAWY art agency a Městem Třešť, na kterém vystoupí a-cappella soubory:

VocKap - pět zpěváků pocházejících z celé ČR (od Prahy po Třinec), kteří ve Vás svými rytmy a harmonií převážně spirituálů rozproudí černou krev a obsahem textů zkrátí vzdálenost mezi námi a božstvem. VocKap má za sebou řadu koncertů a na sklonku loňského roku vydali své 1. album "In Black".

Dále čtyři mladé slečny z Prahy, na české poměry výborně zpívající soul, gospel, ale také world music. Jejich název G*apeels originálně vytvořily spojením jednoho nebo dvou prvních písmen svých jmen, která se dozvíte na koncertě. Tato skupina má za sebou také dlouhou cestu koncertování a vystupování na televizní scéně, kterou odstartovala v roce 2002 vítězstvím v pořadu Karla Šípa "Rozjezdy pro hvězdy".

Voxtet - známá šestičlenná vokální jazzová skupina z Jihlavska má již na svém kontě více než 200 koncertů nejen v Čechách ale i v 9 evropských zemích. Voxtet vystupoval s mnoha známými hudebními osobnostmi (Jiří Stivín, bratři Formanové a projekt Nachové plachty, Dan Bárta, Jiří Suchý, Waldemar Matuška, ...), účinkoval v televizních (Dobré ráno, Notes, Na mol, Žirafa, Terra Musica, Folkomotivy), ale i rozhlasových převážně jazzových pořadech (ČRO Praha, ČRo Vltava, ČRo Brno, ČRo Region, Radio Proglas, Radio Passion 99.5 - Singapur a Radio Jazz - Kodaň, Dánsko) a pro tento koncert si připravil řadu nových jazzových i popových písní a jedno velké překvapení.

Abychom celý večer ještě více oživili, přizvali jsme Polenský Bigband, který vás jistě rozhoupe svými swingovými a jazzovými fláky, jejichž kvalitu již prověřilo a potvrdilo minulé století a ke kterým se v posledních letech vrací nejedna ikona světové i české hudební scény.

Koncertem vás provede Jan Beránek, jehož jemný a inteligentní humor společně s encyklopedickými jazzovými znalostmi jistě oceníte! Můžete jej často slýchávát v jazzových pořadech ČRo Brno či Vltava. Působil či stále působí jako člen nebo host ve Státní filharmonii Brno, v souboru Nostalgia Quartett, ale i v Orchestru Gustava Broma. Svým slovem pravidelně uvádí swingový festival v Lanškrouně a v poslední době také brněnský JazzFest.

Celý minifestiválek by měl být jakousi předzvěstí připravovaného velkého podzimního vokálního festivalu, na kterém chceme s Voxtetem kromě celé řady českých a slovenských vokálních skupin postupně představovat zpěvuchtivému publiku i špičkové soubory z celého světa. V Třešti vám již zazpívali a opět zazpívají australský kvartet The Idea of North a kanadská partička "šoumenů" Cadence. Nyní dále jednáme mimo jiné i s legendárním britským kvintetem Flying Pickets, kteří již 25 let patří k evropské vokální špičce!